KOKSNES TEHNOLOĢIJU HAKATONS

Inovācijas koksnes nozarē

28h no 18.05. plkst. 10:00 līdz 19.05. plkst. 14:00 

Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10, Valmierā

DOMĀ. RADI. RĀDI.

Uzņēmēji, studenti, pētnieki un nozares pārstāvji tiek aicināti pieteikties koksnes tehnoloģiju hakatonam un cīnīties par iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju kā arī citām balvām. Tas norisināsies klātienē no 18. līdz 19. maijam ar mērķi īsā laika posmā radīt jaunus, inovatīvus risinājumus aktuālākajiem nozares izaicinājumiem.

Īpaši aicināti iesaistīties ir koka ēku būvniecības un kokrūpniecības nozares speciālisti, studenti, IT speciālisti, inženieri u.c. interesenti vai nozares aktīvisti. Aicinām piedalīties arī uzņēmumus, kuri ir gatavi piedāvāt savu darbinieku komandas un laiku inovatīvu risinājumu izstrādei vai arī vēlas iesaistīties hakatona organizēšanā kā projekta partneri (piemēram, atbalstot ar mentoru vai ekspertu dalību hakatonā). Uzņēmējiem, kuru ideja tiks attīstīta hakatonā un tiem, kuri kā balvu saņems iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju, tiks piemērots de minimis atbalsts.

Pasākuma norise

28 stundu laikā klātienē dalībniekiem būs iespēja “modelēt” un attīstīt savu ideju, identificēt izaicinājumus un rast tiem risinājumus, kā arī prezentēt savus projektus plašākai auditorijai, tostarp hakatona žūrijai.

  • 13/04
    SĀKAS REĢISTRĒŠANĀS
  • 15/05
    PĒDĒJĀ DIENA, LAI REĢISTRĒTOS!
  • 18/05
    HAKATONA ATKLĀŠANA
  • 18/05-19/05
    IDEJU IZSTRĀDE UN PREZENTĒŠANA

MENTORI

Hakatona ietvaros komandas strādās ar mentoriem, kas sniegs profesionālus padomus, dalīsies savā pieredzē, sniegs atgriezenisko saiti un uzmundrinās dalībniekus.

Marija Katrīna Dambe

Arhitekte, Vidzemes Augstskolas ilgtspējīgas būvniecības laboratorijas vadītāja

Marija ir ilgtspējīgas arhitektūras un būvniecības eksperte, specializējusies tieši aprites ekonomikas principu ieviešanā projektēšanā un būvniecībā. Ilgtspējīgu koka ēku būvniecība ir ikdiena Marijas arhitektes prakses “NOMAD architects” ikdiena. Sasaiti starp praktisko pieredzi, darbu ar studentiem un pētniecības projektus Marija realizē Vidzemes Augstskolas Jaunās Būvniecības skolas ietvaros vadot ilgtspējīgas būvniecības laboratoriju, apmācības, praktikumus un intensīvus. Marija atbalstīs hakatona dalībniekus aspektos sākot no demontējamiem savienojumiem, pielāgojamiem ēku plānojumiem un beidzot ar teorētiskiem aspektiem, piemēram, scenārijos balstītu plānošanu.

Aivars Vilguts

Būvinženieris, koka konstrukciju un savienojumu eksperts, Vidzemes Augstskolas Jaunās Būvniecības skolas vadošais docētājs un Vašingtonas Štata universitātes pēcdoktorantūras students

Ieguvis doktora grādu Norvēģijas Dabaszinātņu un tehnoloģiju universitātes koka augstceltņu būvniecībā. Aivars ir Vidzemes Augstskolas docētājs un Vašingtonas Štata universitātes pēcdoktorantūras students, kurš specializējies koka konstrukciju un savienojumu projektēšanā un izveidē un savas iegūtās zināšanas un pieredzi nodod saviem studentiem gan Latvijā, gan Amerikā. Paralēli darbam universitātes Aivars ir praktizējošs koka konstrukciju būvinženieris ar konstrukciju projektēšanas pieredzi Eiropā, Austrālija un Amerikā.

Krišjānis Zaķis

Vidzemes Augstskolas Jaunās būvniecības skolas būvniecības digitalizācijas un ēku energoefektivitātes vadošais eksperts

Krišjānis ir Jaunās būvniecības skolas vadošais eksperts ēku energoefektivitātes un būvniecības informācijas modelēšanā (BIM) un citās ar būvniecības digitalizāciju saistītās jomās. Paralēli lektora pienākumiem Krišjānis ir doktorants informācijas tehnoloģiju jomā un attīsta mākslīgā intelekta pielietojumu būvniecības informācijas modelēšanā. Viņam ir nozīmīga pieredze programmatūru un viedo risinājumu izstrādē, kā arī vairāk nekā 15 gadu praktiska pieredze uzņēmējdarbībā.

Gunita Ķiesnere

Vidzemes Augstskolas Jaunās Būvniecības skolas vadītāja

Gunita ir arhitekte, uzņēmēja un kopš 2022.gada izveidojusi ilgtspējīgas būvniecības zināšanu un pieredzes platformu – Jaunās Būvniecības skolu Vidzemes Augstskolā. Gunita šobrīd specializējas tieši koka būvniecības atkritumu aprites sistēmu modelēšanā un ieviešanā Latvijā un varēs palīdzēt hakatona dalībniekiem ar biznesa modeļu izstrādi, jaunu produktu attīstības stratēģiju izstrādi un tirgus izpēti.

Ieva Erele

Mēbeļu Ražotāju asociācijas Latvijā izpilddirektore, Eiropas Mēbeļu nozares Konfederācijas valdes locekle

Vairāk kā desmit gadu pieredze darbā kokrūpniecības nozares vadošajās organizācijās, komisijās, aktīva dalība meikatonos, hakatonos un citos pasākumos. Veikusi tirgus izpēti par tēmām, kuras līdz šim nav padziļināti aplūkotas – izveidojusi mēbeļu nozares ražotāju TOP100 un tirgotāju TOP50. Viņai ir plaša pieredze mārketingā, sabiedriskajās attiecībās, pasākumu, konferenču rīkošanā.

Artūrs Bukonts

Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors

Meža nozares pievienotās vērtības veidošanās ķēde – mežsaimniecība, mežizstrāde, koksnes pirmapstrāde un tālākapstrāde, tai skaitā mēbeļu ražošana, koksnes būvniecība, enerģētika. B2B un B2C prakse meža un saistītajās nozarēs. Nozares izglītības un pētniecības ekosistēmas.

Mārtiņš Spāde

Ķīmijas inženieris, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”

Arturs Vonda

Vecākais PHP inženieris uzņēmumā Lokalise

Austris Cīrulnieks

Senior Full Stack Engineer uzņēmumā Revelstoke

Lauma Sīle

Jaunuzņēmumu sadarbību vadītāja uzņēmumā Httpool, TechChill valdes locekle

Madara Ermansone

Kreatīvās komandas produktu vadītāja uzņēmumā Magebit

Āris Brencis

Inovāciju projektu vadītājs

Ārim ir plaša pieredze jaunuzņēmumu skautošanā vairākām Eiropas jaunuzņēmumu akselerācijas programmām un inovāciju pilot-programmām tādās nozarēs kā mobilitāte, enerģētika, medicīnas tehnoloģijas un ilgtspējība. Āris ir eksperts tehnoloģiju investoru attiecību veidošanā – iepriekš vairāk nekā trīs gadus vadījis investoru attiecības uzņēmumā TechChill.

Elīne Lizandere

Akseleratora Future Hub programmas vadītāja

Elīne ir pieredzējusi projektu vadītāja vairākām jaunuzņēmumu sadarbību veidošanas programmām, tostarp atvērto inovāciju akseleratoram Future Hub. Viņai ir plaša pieredze mārketingā, sabiedriskajās attiecībās un pasākumu vadīšanā NATO un citos plaša mēroga projektos un iniciatīvās.

Paula Ozoliņa

Akseleratora Future Hub projekta vadītāja

Paulai ir liela biznesa konsultāciju pieredze lielākajos pasaules konsultāciju tīklos. Uzņēmumā Helve Paula vada digitālās veselības akseleratoru Open Health Labs un veic tirgus izpēti par tēmām, kuras līdz šim nav padziļināti aplūkotas – pirmais Baltijas inovāciju ziņojums u.c.

Kristers Saulītis

Jaunuzņēmumu skauts

Kristera pieredze ir daudzveidīga – projektu digitalizācija un optimizācija, sava uzņēmuma līdzdibināšana, brīvprātīgais darbs tehnoloģiju un izglītības pasākumos. Uzņēmumā Helve Kristers strādā kā jaunuzņēmumu skauts, akselerācijas programmas vadītājs digitālās veselības akseleratorā Open Health Labs, mobilitātes jaunuzņēmumu programmā ATOM Mobility Hub u.c.

Zane Grēta Grants

Hakatona HackCodeX projekta vadītāja

Zane ir eksperts pasākumu vadīšanā, organizēšanā un partnerattiecību veidošanā. Uzņēmumā Helve Zane vada starptautisku programmētāju hakatonu Hack Codex, kas veido globālu tehnoloģiju kopienu, sniedzot unikālu iespēju strādāt un sadarboties ar simtiem izstrādātāju un tehnoloģiju entuziastu.

Šogad, jau trešajā koksnes tehnoloģiju hakatonā, vēlamies vēl ciešāk sadarboties ar industriju, apvienojot dažādu jomu speciālistus un kokrūpniecības nozares profesionāļus, lai kopīgi risinātu izaicinājumus, radot inovatīvus produktus. Komandu motivācijai plānojam nodrošināt konsultatīvu atbalstu radīto projektu tālākai attīstībai, tā Laima Engere-Levina, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja.

Esošo nozares procesu digitalizācija un optimizācija

 

Vertikāles ietvaros aicinām attīstīt idejas, kas saistās ar digitāliem rīkiem un procesiem industrijas aktuālāko izaicinājumu risināšanai – datu uzkrāšana, analīze u.c. Tai skaitā jauni procesi jaunāko tendenču un inovāciju monitorēšanai un ieviešanai.

Jaunu, inovatīvu produktu un/vai materiālu attīstība

 

Vertikāles ietvaros var īstenot idejas par neizzinātu potenciālo nākotnes materiālu un produktu izzināšanu, esošā industrijas pakalpojumu piedāvājuma un kvalitātes uzlabošanu, esošo produktu/piedāvājuma transformāciju nākotnes pieprasījumam.

Ilgtspējība un aprites ekonomika

 

Idejas, kas saistās ar aprites ekonomikas tendenču aktualizēšanu un ar to saistīto ideju ievirzi industrijā – blakusproduktu pārstrāde, būvmateriālu otrreizēja izmantošana, u.c. dažādu ilgtspējības aktivitāšu iedzīvināšana.

Darba kārtība

Ceturtdiena,

18. maijs

9:30

Dalībnieku ierašanās un reģistrācija, kafija & uzkodas

10:00

Pasākuma atklāšana

10:30

Tēmu prezentēšana, komandu sastāvu finalizēšana

12:00

Praktiskā darba sākums

14:00

Kontrolpunkts ar komandas mentoriem

18:00

Kontrolpunkts ar komandas mentoriem

20:00

Pirmās dienas noslēgums

Piektdiena,

19. maijs

10:00

Kontrolpunkts ar komandas mentoriem

10:30

 Prezentēšanas meistarklase

12:00

Komandu darba prezentācijas

13:30

Žūrijas vērtējums

14:00

Noslēgums

PRAKTISKĀ INFORMĀCIJA

Kas ir hakatons?

Hakatons jeb ideju maratons ir ideju ģenerēšanas pasākums, kas šoreiz norisināsies 24 stundu periodā. Hakatona mērķis ir izveidot komandas, kas ģenerē un rada jaunus un inovatīvus risinājumus dažādiem noteiktajiem izaicinājumiem īsā laika posmā. Hakatons ir satikšanās vieta dažāda līmeņa un profesiju pārstāvjiem un entuziastiem. Lai tajā piedalītos, nav nepieciešams būt profesionālim, pasākuma formāts nav domāts tikai studentiem.

Kas var piedalīties?

Vidzemes pārtikas hakatonā aicinām piedalīties:

  • esošos, bijušos un topošos Vidzemes reģiona novadu iedzīvotājus, kas pārstāv dažādas nozares;
  • interesentus, kam patīk ideju ģenerēšanas un attīstīšanas process, plānošana, dizaina veidošana, uzņēmējdarbības attīstība, darbs pie ekonomiskā pamatojuma u.c., lai iniciētu jaunas idejas, kas radītu pozitīvas pārmaiņas un sniegtu risinājumus tieši pārtikas nozarē esošo izaicinājumu pārvarēšanai.

Hakatona darba valoda ir latviešu, tāpēc visiem dalībniekiem jārunā un jāsaprot latviešu valoda.

Ja hakatona laikā tiks attīstīta kāda konkrēta uzņēmuma ideja, tad tiks piemērots de minimis atbalsts.

Kādas iemaņas nepieciešamas?

Dalībniekos novērtēsim motivāciju un vēlmi uzzināt vairāk un iedziļināties inovatīvos un ilgtspējīgos risinājumos pārtikas nozarē un vēlmē dot savu ieguldījumu reālas ietekmes radīšanā ceļā uz veselīgas un ilgtspējīgas pārtikas nozares attīstību. Hakatona laikā komandas sadarbosies ar mentoriem, kas sniegs ieteikumus un padomus, kā izvēlēties labākos risinājumus komandas izvēlētajai idejai vai kāda pārtikas nozarē strādājoša uzņēmuma piedāvātajam izaicinājumam.

Kādas idejas mēs meklējam?

Mēs meklējam iedvesmojošus un inovatīvus problēmjautājumu un izaicinājumu risinājumus pārtikas nozares attīstībai Vidzemes plānošanas reģionā šādās jomās: aprites ekonomika; veselīga un ilgtspējīga pārtika; pārtikas inovācijas; digitalizācija; produktu virzīšana tirgū.

Jūs varat pieteikt hakatonam savu ideju, kas atbilst šādiem kritērijiem:

  • ideja ir vērsta uz dzīves kvalitātes un uzņēmējdarbības vides uzlabošanu ar mērķi radīt pozitīvas pārmaiņas;
  • ideja ir vērsta uz kopēja labuma radīšanu sabiedrībai, nevis indivīdam;
  • ideja risina noteiktu izaicinājumu pārtikas nozarē.

Vai ir nepieciešama noformulēta ideja, lai piedalītos?

Nē, nav nepieciešama. Jūs varat reģistrēties dalībai hakatonā arī bez idejas, norādot savas prasmes un kompetences, un organizatori palīdzēs atrast komandas biedrus, ar ko kopīgi strādāt pie idejas, kas Jūs saista, attīstīšanas.

Kā tiek noformēta komanda?

Komandas veidosim no 6 dalībniekiem, kam piemīt dažādas kompetences.

Ja komanda ir izveidota pirms reģistrēšanās hakatonam, apvienojot domubiedrus, kas vēlas kopīgi strādāt pie idejas attīstīšanas hakatona laikā, reģistrējot dalību hakatonā, lūdzam norādīt informāciju par komandu un visiem tās biedriem.

Hakatonam reģistrēties varat arī individuāli, norādot savas prasmes un kompetences, un organizatori palīdzēs atrast komandas biedrus, ar ko kopīgi strādāt pie idejas, kas Jūs uzrunās visvairāk, attīstīšanas.

Kādi komunikācijas rīki tiks izmantoti hakatona laikā?

Cienot vietu Jūsu telefonā, kā galvenais saziņas kanāls hakatona laikā ir izvēlēts viens no mūsdienās populārākajiem saziņas veidiem – aplikācija WhatsApp. Komunicējot tajā hakatona dalībnieki izzinās par aktualitātēm un hakatona norisi, varēs sazināties ar organizatoriem un mentoriem.

Zoom tiešsaistes platformu izmantosim gadījumā, ja kāds no mentoriem kādā laika posmā būs pieejams tikai attālināti. Komandas tiks informētas, kad būs nepieciešams pieslēgties šai platformai.

Kāds atbalsts dalībniekiem ir paredzēts hakatona laikā?

Dalībniekiem atbalstu sniegs organizatoru komanda, atbildot uz jautājumiem un palīdzot tikt galā ar tehniskajiem izaicinājumiem 24 stundu garumā. Organizatoru komanda būs klātesoša, lai nodrošinātu, ka dalībnieku hakatona pieredze ir maksimāli aizraujoša un produktīva!

Komandām palīdzēs pieaicinātie mentori, kas ar savu profesionālo pieredzi un ekspertīzi noteiktās jomās, varēs palīdzēt uzlabot radītās idejas, daloties savā pieredzē, sniegt padomus un ieteikumus, kā arī atgriezenisko saiti par izstrādātajām idejām.

Hakatona vadītājs un hakatona laikā pieaicinātie lektori iepazīstinās ar teoriju un praksi par tēmām, kas tieši attiecas uz ideju ģenerēšanu, apstrādi, prototipu izstrādi un rezultāta prezentēšanu.

Kādi būs ieguvumi no dalības hakatonā?

Izaicinošs piedzīvojums – 24 stundas radošu cilvēku sabiedrībā, kopīgi strādājot pie ideju attīstības.

Tīklošanās iespējas – atrast līdzīgi domājošos un tos, kas ir gatavi kopā mācīties un sadarboties jaunu pārtikas produktu radīšanā, esošo uzlabošanā un ne tikai. Kontakti, kas var noderēt turpmāk profesionālajā darbībā.

Iedvesmošanās un ideju ģenerēšana – runā, ka hakatonu pozitīvā enerģija ir lipīga, arī pēc hakatona jūsu prāts turpinās ģenerēt jaunas idejas un mērķus, ko sasniegt. Un kāda no šīm domām var kļūt arī par biznesa ideju – kāpēc gan ne?

Sevis izaicināšana un prasmju uzlabošana – darbs komandā, atbildību noteikšana un pienākumu sadalīšana, laika plānošana, komunikācijas un prezentēšanas prasmju attīstīšana, tiešsaistes rīku iespēju apguve – un ne tikai.

Iespēja iegūt atzinību un balvas par dalību hakatonā. Galvenā balva – pieredzes apmaiņas brauciens uz Norvēģiju.

Kas notiks ar radītajām idejām pēc hakatona?

Kopējais ideju prezentēšanas mērķis ir veicināt pašvaldības un dažādu citu sabiedrības grupu sadarbību uzņēmējdarbības attīstībai Vidzemes plānošanas reģionā.